Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Wciągarka do piasku z podestem

Bezpieczne place zabaw

Piaskownice

Piaskownice na plac zabaw z atestem

Do naszej oferty wchodzą piaskownice na plac zabaw wykonane z drewna rdzeniowego toczonego cylindrycznie, impregnowane próżniowo-ciśnieniowo. Nasze piaskownice z atestem montujemy bezpośrednio w gruncie. Oferujemy modele okrągłe oraz kwadratowe o boku od 1,5 do 3,2 m. Piaskownice w zależności od modelu są otoczone palisadą, deskami bądź drewnianymi balami. Siedziska i daszki w standardowej wersji są wykonane ze sklejki laminowanej, a w wersji Extra Plus z płyty HDPE. Absolutnym hitem każdego placu zabaw jest wciągarka do piasku z podestem, która jeszcze uatrakcyjnia tak lubianą przez dzieci zabawę piaskiem.

Dlaczego warto zadbać o przykrycie piaskownicy?

Na pierwszych placach zabaw górki piasku czy huśtawki dla dzieci stanowiły główne atrakcje. Nic dziwnego, ponieważ przesypywanie piasku należy do ulubionych zajęć maluchów. Dzieci mogą rozwijać w ten sposób zdolności manualne i motoryczne oraz wchodzić w interakcje społeczne. Przy wspólnej zabawie znacznie łatwiej uruchomić wyobraźnię i kreatywność oraz poznać nowych znajomych, którzy mają ten sam cel – dobrą zabawę.

Aby zabawa była bezpieczna, warto zadbać o zawartość i przykrycie piaskownicy. Piasek powinien być wymieniany co najmniej raz w roku i posiadać atest gwarantujący jego jakość. Idealnie też, gdyby plandeka została umieszczona na konstrukcji każdorazowo po skończonej zabawie. Wówczas piasek pozostaje dłużej czysty i zabezpieczony przed zwierzętami. Kiedy piaskownica jest przykrywana, znacznie rzadziej trzeba wymieniać jej zawartość, dzięki czemu zachowuje estetyczny wygląd i jest bezpieczna dla dzieci.