Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Zestaw Action 4 Kids 1924

Bezpieczne place zabaw

Zestawy Action 4 Kids

Zestawy Action 4 Kids

Aktywność ruchowa wpływa na ogólną sprawność organizmu i zdrowie dzieci. Zestawy Action 4 Kids zapewniają rozrywkę oraz potrzebną wszystkim dawkę ruchu w atrakcyjnej formie. Materiały, jakie stosujemy, to wytrzymała stal nierdzewna, polietylen o dużej gęstości oraz śruby nierdzewne. Nasze produkty wyposażyliśmy w innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają zarówno zabawę, jak i aktywność fizyczną młodszym i starszym dzieciom. Liczne układy wspinaczkowe, poprzeczki, uchwyty i sieci zachwycają jakością wykonania i funkcjonalnością.

Oczekiwania wobec dzieci a ruch

Najczęściej zauważa się tylko edukacyjny wymiar działalności przedszkola czy szkoły – jest po to, by uczyć. Jednak poza nauką istotne są też inne wymiary jej funkcjonowania. Szkoła niesie ze sobą ograniczenia – wielogodzinne siedzenie w ławce, bez możliwości poruszania się i rozmów, strofowanie nauczycieli o prostowaniu się. Niekiedy samo poruszanie się po zatłoczonych korytarzach i dotarcie do klasy jest dużym wyzwaniem, nie myśli się wówczas o zdobywaniu wiedzy. Nawet silne i sprawne dzieci mają trudności w noszeniu tornistrów i ciągłej mobilizacji do wysiłku umysłowego, kiedy przebywają stale zamknięte w pomieszczeniach. Tymczasem dziecko w wieku przedszkolnym domaga się ruchu i aktywności. Plac zabaw jest jednym z tych miejsc, gdzie dzieci mogą odpocząć od obowiązków.

Aktywność, która wspiera zdrowie dzieci!

Każde dziecko rozwija się inaczej i zdąża z właściwą dla siebie szybkością do osiągnięcia dojrzałości, ale dla zachowania zdrowia potrzebuje ruchu. Place zabaw, gdzie dzieci mogą bezpiecznie spożytkować swoją energię, umożliwiają ruch, który nie jest monotonny i tak jak inne urządzenia sprawnościowe i sportowe, zarezerwowany głównie dla dorosłych. Zabawa w grupie to idealny sposób na zwiększenie aktywności bez wysiłku – rozwija zmysły, buduje umiejętności społeczne, daje możliwość kontaktu z rówieśnikami bez obaw o ulegnięcie wypadkowi i urazom.