Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Bujak na sprężynie 4-osobowa Koniczynka

Bezpieczne place zabaw

Sprężynowce

Sprężynowce bujaki

Produkujemy sprężynowce bujaki, na których równocześnie mogą bawić się nawet 4. osoby. Bujak na sprężynie nie zajmuje wiele miejsca, jest w przystępnej cenie i wywołuje uśmiech na twarzach maluchów. Umożliwia zabawę także najmłodszym dzieciom, które mogą korzystać z bujaka w bezpiecznej strefie pod opieką mamy czy innego opiekuna bez obaw o potrącenie przez starsze dzieci.

W naszej ofercie mamy ponad 20. wzorów bujaków, które zachwycają precyzyjnym wykonaniem i intensywnymi, ciepłymi kolorami. Sprężynowiec bujak to urządzenie do huśtania niegdyś wyłącznie pojedynczo, obecnie również dla kilku osób, które wprawia się ruch przez odpowiedni balans ciała. Ich pierwowzorem były niskie fotele na metalowych sprężynach. Z czasem ich forma ewoluowała i stały się obowiązkowym wyposażeniem miejsc dziecięcych zabaw.

Jak mierzyć odległości na placu zabaw?

Odległości na placu zabaw muszą być tak wymierzone, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dzieciom, jakie na nim przebywają. Dlatego też wokół urządzeń wyznacza się strefę ochronną. Jej wielkość jest uzależniona od typu urządzenia – bujaki na sprężynie wymagają zapewnienia mniej bezpiecznej przestrzeni niż na przykład Zestawy Action 4 Kids.

Poza odpowiednimi odległościami między sobą drugą istotną kwestią jest odległość placu zabaw od konkretnych punktów w otoczeniu. Sam pomiar odległości urządzenia od konkretnych obiektów wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury budzi pewne wątpliwości, ponieważ nie jest to jasno sprecyzowane. Możliwy jest zatem pomiar od obiektu:

do ogrodzenia placu zabaw
do wyznaczonej wokół urządzeń strefy bezpieczeństwa, którą rozumie się jako powierzchnię, gdzie może dojść do zderzenia użytkowników
do poszczególnych urządzeń na placu.