Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Gdzie i jak urządzić piaskownicę?

Bezpieczne place zabaw

5

Piaskownica jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na placu zabaw przez dzieci. Potwierdza to niechęć jej opuszczania przez maluchy. Mogą się bawić w niej cały dzień i w zasadzie nie nudzi im się robienie babek, przesiewanie piasku, kopanie dołka łopatką. Fantastyczna zabawa dla najmłodszych i najbezpieczniejsza. W piaskownicy nie zrobią sobie krzywdy, ale za to rozwijają kreatywność. Uczą się nowych rzeczy i są zafascynowane zrobioną babką z foremki. Dzieciaki jak tylko rano oczy otworzą, biorą wiaderko z zabawkami, dając jasny sygnał, gdzie się wybierają. Szczęśliwe te maluchy, które są pod opieką babć i dziadków, którzy chętnie z nimi wychodzą na plac zabaw, jeśli oczywiście pogoda na to pozwala. Pracującym rodzicom trudno w tygodniu wygospodarować czas. Przedszkolaki również bawią się w piaskownicy, ale takiej frajdy już nie mają, bo jest ograniczony czas na zabawę. Dzieci uczą się tu samodzielności, dzielenia się zabawkami, współpracy z rówieśnikami. To znakomita szkoła dla maluszków. Są otwarte, rozmawiają z innymi dziećmi. To tu rodzi się wiele pomysłów. Nasze pociechy stają się bardziej kontaktowe i uczą się pilnować swoich zabawek. Jak wiemy, są różne dzieci i trzeba zwracać uwagę, by jedno drugiemu nie zrobiło krzywdy. Jeśli mamy możliwość postawmy piaskownicę w ogrodzie lub na działce i wypełnijmy ją wypełnić piaskiem. Do dziecięcych piaskownic najlepiej nadaje się miękki i przyjemny, drobniutki piasek morski. Uzupełniając ją, musimy zostawić od góry 10-15 cm wolnej przestrzeni po to, żeby ograniczyć nadmierne wysypywanie się materiału.

Gdzie i jak urządzić piaskownicę?

Piaskownicę możemy ustawić w ogrodzie, na działce lub przed domem. Może być elementem placu zabaw, ale nie musi. Wszystko zależy od miejsca, w którym chcemy ją postawić. Nie zastanawiajmy się zbyt długo, czy warto urządzić kącik do zabawy w piasku dla dziecka. Malec będzie tu spędzał długie godziny. Nie musimy chodzić z nim na plac i zastanawiać się, czy piasek jest czysty, bo przecież piaskownice osiedlowe czy w parku miejskim nie są w żaden sposób zabezpieczane. Jeśli nasza pociecha jest na etapie brania do buzi wszystkiego, co znajdzie, możemy mieć duży problem. Mają możliwości lub chociaż mały kawałek wolnej przestrzeni przed domem, urządźmy naszemu dziecku, piaskownicę, w którym będzie miał do zabawy czysty piasek. Firma Handlowo-Usługowa MAR Kazimierz Mardziński oferuje również przykrycia piaskownicy, więc po zakończonej zabawie, zabezpieczymy piasek. Dobrą opcją jest dokupić zadaszenie, które będzie chroniło dziecko przed słońcem, bo jak wiemy przebywanie w południe na powietrzu, gdy żar się leje z nieba, jest bardzo niebezpieczne. Taka osłona jest doskonałym produktem. Musimy oczywiście wybrać miejsce, w którym ustawimy piaskownicę. Powinniśmy mieć na oku naszą pociechę, żebyśmy widzieli, czy nie wyszła na „spacer”. Maluchy nie lubią przebywać wiele godzin w jednym miejscu, szczególnie gdy bawią się same. Są też ciekawe świata i otaczającej przyrody. Lubią wszędzie zajrzeć, w każdą dziurę jak to mówią. Niekiedy trudno je zostawić nawet na kilka minut. Musimy więc zadbać o bezpieczeństwo naszego malca. Możemy ją ustawić za domem lub w części ogrodu, ale jak najdalej od furtki, drzew, kwiatów, iglaków, schodów i innych elementów małej architektury, które mogłoby być zagrożeniem dla dziecka. Możemy wybrać piaskownicę z bali, wykonanej z drzewa toczonego, impregnowanego ciśnieniowo. Produkt jest rzadko wykonywany ze względu na brak wygodnego siedziska oraz miejsca do robienia „babek”. Lepszym wyborem jest piaskownica z drewna rdzeniowego toczonego cylindrycznie, impregnowanego próżniowo-ciśnieniowo. Konstrukcja jest montowana bezpośrednio w grunt.

handshake

Sprzedaż i montaż urządzeń​

Firma Mar Szczecin oferuje place zabawach dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat oraz urządzenia ruchowe dla osób dorosłych.

protected

Place zabaw spełniające wymogi prawne

Nasze urządzenie posiadają odpowiednie atesty, dzięki czemu są bezpieczne zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych osób.

car repair

Pobudzające wyobraźnie konstrukcje

Atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe urządzenia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

MAR Szczecin – Bezpieczne Place Zabaw

Copyright © Producent placów zabaw

Projekt i realizacja: Polska Agencja Interaktywna