Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Jak długo trwa montaż placu zabaw?

Bezpieczne place zabaw

6

Miejsca przeznaczone do zabaw dzieci muszą gwarantować pełne bezpieczeństwo i być wyposażone wyłącznie w elementy, które spełniają surowe wymagania określone w kilku dotyczących ich normach. Montaż placu zabaw dla dzieci oznacza także konieczność przygotowania odpowiedniego projektu, zawierającego nie tylko szczegóły co do rodzaju nawierzchni, rozmieszczenia konkretnych urządzeń, ale także ogrodzenia czy zachowania odpowiednich odległości wynikających z Prawa budowlanego. Przekonajmy się, co wiąże się z wykonaniem placu zabaw.

Jakie formalności są związane z przygotowaniem placu zabaw?

Wyposażenie placów zabaw jest przez przepisy traktowane jako elementy małej architektury, ich ustawienie wymaga więc dokonania zgłoszenia. Plac zabaw powinien być zaprojektowany zgodnie z wymogami przepisów – zachowane muszą być odpowiednie odległości od okien, śmietników i ulic. Konieczne będzie też uwzględnienie zapisów norm związanych z bezpieczeństwem (PN-EN 1176 oraz PN-EN 1177). Szczegółowe zapisy regulują też możliwości rozmieszczenia poszczególnych urządzeń – w większości przypadków 1,5 m, lecz od zasady tej przewidziano wiele wyjątków np. dla huśtawek. Niektóre z elementów wprawianych w ruch obowiązkowo muszą też znajdować się na obrzeżach placu. Równie duże znaczenie ma właściwy wybór certyfikowanych wyrobów – niedopuszczalne jest używanie sprzętu przeznaczonego wyłącznie do użytku domowego – oraz dobór właściwej nawierzchni chroniącej przed skutkami upadku.

Jak wygląda montaż i odbiór placu zabaw?

Czynności związane z montażem są wykonywane w zależności od tego, jakie elementy wchodzą w jego skład, a także którą z możliwych nawierzchni przewidział projektant. Najczęściej realizacja inwestycji nie trwa dłużej niż tydzień, choć niekiedy możliwe są tu odstępstwa. Odbiór placu zabaw zgodnie z PN-EN 1176 powinien obejmować sprawdzenie zgodności z normą. Jeśli chodzi o wymagania związane z konserwacją, to zasady są tu ustalane przez wykonawcę. Z reguły procedura obejmuje kontrolę rutynową, funkcjonalną oraz coroczną kontrolę podstawową.

handshake

Sprzedaż i montaż urządzeń​

Firma Mar Szczecin oferuje place zabawach dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat oraz urządzenia ruchowe dla osób dorosłych.

protected

Place zabaw spełniające wymogi prawne

Nasze urządzenie posiadają odpowiednie atesty, dzięki czemu są bezpieczne zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych osób.

car repair

Pobudzające wyobraźnie konstrukcje

Atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe urządzenia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

MAR Szczecin – Bezpieczne Place Zabaw

Copyright © Producent placów zabaw

Projekt i realizacja: Polska Agencja Interaktywna