Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Dlaczego warto mieć karuzelę na placu zabaw?

Bezpieczne place zabaw

8

Korzystanie z placu zabaw jest szansą dla dziecka nie tylko na zapewnienie mu solidnej porcji ruchu, zabawy, ale też zdobycia nowych umiejętności, poprawy koordynacji ruchów. Wbrew pozorom, zestawy zabaw i przyrządów na placach zabaw nie są przypadkowe. Każdy z akcesoriów ma swój cel, zadanie do spełnienia. Dlaczego warto zadbać o karuzelę na placu zabaw?

Dlaczego plac zabaw jest ważny w życiu dzieci?

Plac zabaw to nie tylko miejsce spotkań z rówieśnikami, to też miejsce na rozładowanie drzemiących w dzieciach pokładach energii. Dzięki nim dzieci mogą nie tylko bawić się w grupie, ale także samotnie, do woli budując i ćwicząc nawiązywanie różnego rodzaju relacji. Place uczą współpracy przystosowywania się do zmieniających się warunków, kreatywności, a nawet przyśpieszają procesy aklimatyzacji w nowych miejscach i grupach.

Dlaczego warto pozwalać dzieciom bawić się na karuzelach?

Karuzele to pozornie jedne z najbardziej niebezpiecznych przyrządów na placach zabaw. Tak uważa niemal każdy dorosły, przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa swoich maluchów. Dzieci kochają je instynktownie równie intensywnie jak huśtawki. Jedne i drugie zapewniają im stymulację błędnika, która w okresie dzieciństwa jest jedną z dominujących potrzeb u maluchów. Z tego też względu kochają one kręcić się na karuzeli, bujać na huśtawkach.

Karuzele, podobnie jak zjeżdżalnie wpływają na poprawę ogólnej kondycji fizycznej, kształtowanie zmysłu równowagi, naukę zręczności, wzmocnienia mięśni, szansa na poznanie i próby zrozumienia praw fizyki. Gdy karuzelę dodatkowo wprawia samo dziecko w ruch, ma możliwość zaobserwowania siły swoich mięśni, poznania swoich możliwości.

Place zabaw to przede wszystkim nauka samodzielności. Ważne, aby wybierać te miejsca, które zbudowane zostały przez profesjonalistów, a każdy sprzęt ma stosowny atest bezpieczeństwa. Dzięki temu maluchy można zostawić same w ich świecie zabawy, bez strachu, że zrobią sobie krzywdę.

handshake

Sprzedaż i montaż urządzeń​

Firma Mar Szczecin oferuje place zabawach dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat oraz urządzenia ruchowe dla osób dorosłych.

protected

Place zabaw spełniające wymogi prawne

Nasze urządzenie posiadają odpowiednie atesty, dzięki czemu są bezpieczne zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych osób.

car repair

Pobudzające wyobraźnie konstrukcje

Atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe urządzenia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

MAR Szczecin – Bezpieczne Place Zabaw

Copyright © Producent placów zabaw

Projekt i realizacja: Polska Agencja Interaktywna