Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Jaką wybrać nawierzchnię na plac zabaw?

Bezpieczne place zabaw

4

To, co dzieci uwielbiają najbardziej to dobra zabawa. A taką gwarantują place zabawa. Pozwalają one maluchom spożytkować energię, powygłupiać się oraz dobrze spędzić czas z rówieśnikami. Przy tym ważne jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego wszelkie elementy wyposażenia należy zakupywać u sprawdzonych sprzedawców jak MAR SZCZECIN Bezpieczne Place Zabaw, którzy dostarczają sprawne i w pełni bezpieczne dla dzieci rozwiązania do tworzenia placów zabaw. Zamki, huśtawki, piaskownice, karuzele, sprężynowce, statki. Te i o wiele więcej różnych rodzajów doposażenia sprawia, że maluchy się nie nudzą. Dają one moc zabawy i doskonale zajmują czas, na długie godziny. Muszę być jednak wykonane w odpowiedniej, certyfikowanej jakości. Tylko wtedy można być pewnym, że zabawa nie skończy się tragedią. Nie jest ważne czy będzie to publiczny plac zabaw, czy zamierzamy zbudować swój własny, przydomowy. Standardy to standardy. Jednak wiele osób z różnych powodów zapomina o nawierzchni na plac, a ta jest niezwykle ważna, z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa dzieci.

Rodzaje nawierzchni

Plac zabaw jest miejscem, w którym dzieci dosłownie szaleją. Biegają, skaczą, wygłupiają się. Nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo i nie są ostrożne. Rolą twórcy placu zabaw jest myślenie za maluchy i dobór takiego rodzaju nawierzchni, która odpowiednio będzie amortyzować skoki czy upadki, a także minimalizować ryzyko poślizgnięcia się. Wśród rozwiązań niezwykle popularnych mamy dwa. Pierwszym, o wiele tańszym sposobem, rzędu do 80 zł za 1 m2, jest pokrycie nawierzchni piaskiem lub żwirem, o ziarnach o 0,2 mm do 8 mm. Tego rodzaju warstwę okresowo uzupełnia się o pewną część, która w toku eksploatacji została wyniesiona poza obręb terenu. Odpowiednie normy wskazują, że na wysokość 3 metrów, należy usypać warstwę 30 cm, która doskonale zamortyzuje upadek. Nadrzędną zasadą jest jednak, aby pamiętać, że należy dołożyć dodatkowe 10 cm materiału sypkiego. W przypadku występowania ścianek wspinaczkowych, zamków itd., ten rodzaj nawierzchni jest odpowiedni. Jednak mieć na uwadze należy to, że po grubszej warstwie piasku dzieciom trudniej się biega. Drugim rozwiązaniem jest nawierzchnia gumowa, wylewana lub układana z płyt. Koszty jej sięgają nawet 350 zł za 1 m2. Układana jest z dwóch warstw, których trwałość sięga nawet 10 lat. Bardzo dobrze amortyzuje upadki, a przy tym jako nawierzchnia stała, umożliwia bezproblemowe bieganie. Dodatkowo nawierzchnia gumowa ma charakter antypoślizgowy, co minimalizuje ryzyko upadku. Niebywałą zaletą tego rodzaju materiału jest także możliwość dobrania jej w dowolnej kolorystyce, co pozwala na uzyskanie wielobarwnych powierzchni, znacząco podnoszących walory estetyczne placu zabaw.

Którą nawierzchnię wybrać?

Wybór pomiędzy kruszywem a gumą na nawierzchnię placu zabaw zależy od kilku istotnych czynników. Pierwszym są oczywiście koszty. Jeśli nie mamy zbyt dużo pieniędzy, wówczas wybór kilkukrotnie droższej nawierzchni gumowej zwyczajnie odpada. Odrębną sprawą jest też efekt, jaki chcemy osiągnąć oraz ogólne warunki terenu. W przypadku, gdy plac zabawa powstaje w miejscu zielonym jak park, wówczas musimy się zastanowić, czy będzie to jednak nawierzchnia z kruszywa sypkiego, czy łatwo wtapiające się w tło, zielone gumowe płyty. Jeśli natomiast chcemy, by wszystko było kolorowe i stanowiło spójną całość, i nie ograniczają nas koszty, wówczas nawierzchnia gumowa będzie najlepszym wyborem. Pozwoli bowiem nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale także znacząco przełoży się na wygląd placu zabaw, co z pewnością docenią dzieci.

handshake

Sprzedaż i montaż urządzeń​

Firma Mar Szczecin oferuje place zabawach dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat oraz urządzenia ruchowe dla osób dorosłych.

protected

Place zabaw spełniające wymogi prawne

Nasze urządzenie posiadają odpowiednie atesty, dzięki czemu są bezpieczne zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych osób.

car repair

Pobudzające wyobraźnie konstrukcje

Atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe urządzenia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

MAR Szczecin – Bezpieczne Place Zabaw

Copyright © Producent placów zabaw

Projekt i realizacja: Polska Agencja Interaktywna