Zadzwoń

91 818 30 24

Napisz do nas

biuro@placezabaw.net.pl

Godziny otwarcia

Pn-Pt 8:00-16:00

Jak urządzić bezpieczny plac zabaw?

Bezpieczne place zabaw

3

Jednym z ulubionych miejsc do spędzania czasu przez najmłodszych w ciepłe dni jest plac zabaw. To miejsce pełne jest wielu ciekawych urządzeń i nawierzchni, które pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię, a także uczyć się współpracy i dzielenia się z innymi. Dla rodziców, którzy wysyłają swoje pociechy na plac zabaw, kluczowym kryterium jest to, aby to miejsce było bezpieczne. Każdy wie, że nieuniknione jest, że dziecięce zabawy czasem kończą się otarciami czy zadrapaniami, jednak  aby podczas zabaw nie stało się nic poważniejszego, ważna jest bezpieczna nawierzchnia, odpowiednie certyfikaty urządzeń czy właściwa kontrola tego miejsca. Jak urządzić plac zabaw, by był bezpieczny?

Jak urządzić bezpieczny plac zabaw? 

Dzieci, które spędzają aktywnie czas na placu zabaw, narażone są na upadki czy potknięcia. Właśnie dlatego jedną z ważniejszych kwestii wpływających na odpowiednią amortyzację jest wykonanie bezpiecznej nawierzchni. Powinna być ona dostosowana do rodzaju i wysokości upadku, który może wystąpić podczas korzystania z zamontowanych huśtawek, zjeżdżalni czy innych urządzeń. Jednym z optymalnych rozwiązań jest nawierzchnia gumowa, która jest przepuszczalna dla wody. Składa się ona z dwóch warstw i może mieć grubość od 3 do 10 centymetrów, a do tego jest trwała, elastyczna i wytrzymała. Na niektórych placach zabaw sprawdzi się również tańsze rozwiązanie, czyli nawierzchnia piaskowa lub żwirowa. W jej przypadku grubość również należy dobrać w zależności od upadku, który może nastąpić z zamontowanych na placu urządzeń.

Urządzenia zgodne z normami 

Równie ważne co bezpieczna nawierzchnia są również urządzenia znajdujące się na placu zabaw. Najlepiej zainwestować w urządzenia czy piaskownicę z atestem. Ważna jest również jakość wykonania produktów, a także ich trwałość oraz łatwość ich utrzymania konserwacji. Dlatego na wielu placach zabaw doskonale sprawdzają się karuzele stalowe, które betonowane są w gruncie. Dobrze, jeśli ich siedziska zostały wykonane z tworzywa HDPE, a podłoga z blachy ryflowanej. Jeśli chodzi natomiast o huśtawki, warto je dopasować do dzieci w każdym wieku. Mowa tutaj o wyposażeniu ich w siedziskach dla małych dzieci oraz w siedziska płaskie, które pozwolą na bezpieczną zabawę nieco starszym użytkownikom placu zabaw. Elementem, który cieszy się sporą popularnością, są również pojazdy, z których korzystają przede wszystkim najmłodsze dzieci. Warto by były montowane na kotwach stalowych, poręcze były wykonane ze stali nierdzewnej, a elementy drewniane z litego drewna.

handshake

Sprzedaż i montaż urządzeń​

Firma Mar Szczecin oferuje place zabawach dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat oraz urządzenia ruchowe dla osób dorosłych.

protected

Place zabaw spełniające wymogi prawne

Nasze urządzenie posiadają odpowiednie atesty, dzięki czemu są bezpieczne zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych osób.

car repair

Pobudzające wyobraźnie konstrukcje

Atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe urządzenia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

MAR Szczecin – Bezpieczne Place Zabaw

Copyright © Producent placów zabaw

Projekt i realizacja: Polska Agencja Interaktywna